October 13, 2019

پایگاه خبری بابانو ؛ حافظه ها

از بسیاری جهات، حافظه ما آنچه که هستیم را می‌سازد، و به ما کمک می‌کند که گذشته مان را به خاطر بیاوریم، مهارتی را یاد بگیریم و آن را حفظ کنیم، و برای آینده‌ مان برنامه ریزی کنیم. برای کامپیوترها نیز که اغلب به عنوان ضمیمه‌ای از ما عمل می‌کند، حافظه نقش نسبتا مشابه‌ای را ایفا می‌کند. بسیاری از دستگاهای الکترونیکی که در روز با انها سر کار دارید دارای نوعی حافظه میباشد. بطور مثال :

  • موبایل ها
  • تبلت ها
  • کنسول های بازی
  • رادیو ماشین
  • تلویزیونها
  • دستگاهای پخش خانگی

هرکدام از این دستگاه ها از نوعی حافظه استفاده میکند.

حافظه های رايانه به دو دسته ی كلي تقسيم مي شوند :

حافظه ی اصلی (اوليه  درونی): اين نوع حافظه ‏ها در داخل رايانه قرار دارند و براي اجراي برنامه به طور مستقيم به وسيله ی پردازنده مورد استفاده قرار مي گيرند. مانند : کارت حافظه

حافظه ی جانبي (ثانويه  خارجی): اين نوع حافظه‏ ها براي نگهداري داده ‏ها و اطلاعات پرونده‏ه ا براي مدت زمان طولاني به كار مي‏روند و در خارج  از رايانه قرار مي گيرند تا از طريق ماژولهاي ورودي/ خروجي براي پردازنده قابل دسترس باشند. بخشي از اين نوع حافظه‏ ها كه براي آرشيو و بايگاني داده ها به كار مي روند به صورت نوع سوم شناخته مي شوند. مانند : فلش مموری ، هارد اکسترنال و …

شرکتهای مختلفی در سراسر دنیا هستند که در حوزه تولید تجهیزات ذخیره سازی فعالیت می کنند و محصولات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهند. شما کاربران گرامی می توانید جهت خرید این دسته از محصولات از معتبرترین برندهای جهان به فروشگاه بابانو مراجعه فرمایید.

همچنین پایگاه خبری بابانو در زمینه حافظه ها ، به شما این امکان را می دهد تا نه تنها از جدیدترین محصولات ذخیره سازی که توسط شرکت های مختلف جهان به بازار عرضه می شوند ، مطلع شوید ، بلکه تمامی نکات در خصوص چگونگی انتخاب یک حافظه مناسب ، نحوه نگهداری آنها و هزاران مطلب دیگر برایتان بصورت روزانه منتشر می کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها

ورزشی