October 13, 2019

تحريم هواوی توسط انجمن SD

تحريم هواوی

حتما شما هم در طی روزهای اخیر ، اخباری در خصوص تحریم هایی که توسط آمریکا برای شرکت هواوی اعمال شده است ، شنیده اید. به نظر می‌رسد اوضاع برای این شرکت چینی هر روز وخیم‌تر می‌شود. و اکنون نوبت به تحريم هواوی توسط انجمن SD شده است. به موجب این تحریم، شرکت سخت افزار چینی از عضویت اتحادیه SD (گروهی تجاری که بر مشخصات استاندارد کارت های اس دی و میکرو اس دی نظارت دارد)خارج شده است. از سویی دیگر، هواوی دیگر اجازه پشتیبانی رسمی از کارت های اس دی و میکرو اس دی را در گوشی ها و لپ تاپ های آینده خود ندارد.

اتحادیه SD تایید کرده است که خروج هواوی از گروه به دلیل فرمان اجرایی ترامپ بود. کارت های اس دی و میکرو اس دی همچنان در سخت افزار هواوی وجود خواهند داشت، اما ممنوعیت از عضویت در اتحادیه SD به این معناست که تحريم هواوی باعث شده که این برند قادر به استفاده از استانداردهای آن در محصولات آینده خود نخواهد بود.

اتحادیه SD تنها گروه و شرکتی نیست که ارتباط خود با هواوی را قطع کرده است: گوگل، ARM، اینتل، کوالکام و Broadcom هم از شرکت های دیگری هستند که همکاری خود با هواوی را قطع کرده اند. ائتلاف وای-فای ( که استانداردهای وای-فای در این صنعت را تعیین می کند) نیز به دلیل تحریم ها، عضویت هواوی را موقتا ممنوع کرده است و خود هواوی  هم به صورت داوطلبانه از JEDEC  خارج شده است. این رویدادها بر توانایی تولید سخت افزار توسط شرکت هواوی و رقابت آن  با بازار فناوری ایالات متحده تاثیرگذار خواهند بود.

از دست دادن کارت های اس دی بزرگترین مشکل فعلی شرکت به حساب نمی آید. مانند اندروید و ویندوز، هواوی هم آماده توقف استفاده از کارت میکرو اس دی است: شرکت کارت حافظه نانوی مخصوص خود را دارد که کوچکتر از کارت های میکرو اس دی است و جای میکرو اس دی را در دستگاه های جدید آن  خواهد گرفت.

Huawei

https://www.huawei.com/en/

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌ها

ورزشی